Wiadomości

Niszczycielskie pożary w sąsiedztwie tureckich kurortów /filmy i zdjęcia/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Turcji w pożarze lasu w pobliżu miasta Manavgat oddalonego około 70 km od turystycznego miasta Antalya zginęły trzy osoby – poinformowały w czwartek tureckie media.

Jak informuje Reuters, ogień zbliżył się do miejsc, w których wypoczywają turyści. Upały i silny wiatr spowodowały, że pożar rozprzestrzenił się wokół miasta Manavgat – 75 km na wschód od kurortu Antalya i pobliskich wiosek. “Domy znajdujące się na obszarach, które mogą zostać dotknięte pożarem, zostały ewakuowane. Kilka domów, biur, gospodarstw rolnych, pól uprawnych, szklarni i pojazdów zostało zniszczonych” – informują tureckie władze.

Turecki minister rolnictwa Bekir Pakdemirli poinformował o śmierci trzech osób. Jedna z nich to 82-letni mężczyzna, który został znaleziony martwy podczas ewakuacji Kepezbeleni. Dwie inne osoby zginęły w Degirmenli, 20 km na wschód od Manavgat.

Obecnie z ogniem, jak podaje Reuters, walczy około 960 strażaków, 250 pojazdów, 19 helikopterów, dron i samolot. Bekir Pakdemirli poinformował, że od wtorku w 13 z 81 prowincji Turcji wybuchło 41 pożarów.

“Nie ma mocnych na żywioł. Setki ludzi ucieka z plaży w Bodrum. Płonie las. Ogień zajął hotel. Ludzie na łodziach przedostają się na drugą stronę” – informuje dziennikarz sportowy Mateusz Borek.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!