Wiadomości

Nigeryjki zmuszano do prostytucji w Hiszpanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Obiecywano im lepsze życie, gdy przybyły do Europy zmuszono je do prostytucji. Taki los spotkał wiele kobiet. Hiszpańska policja uwolniła 16 obywatelek Nigerii, które prostytuowały się na ulicach Saragossy. Ich opiekunowie straszyli je, że jeżeli nie będą posłuszne, ich rodzinom w Afryce stanie się krzywda. Zatrzymano 11 członków międzynarodowego gangu.

Ofiary gangu przybyły do Europy drogą morską przez Libię wraz z nielegalnymi imigrantami. Trafiły do Włoch, skąd przemycono je do Saragossy. Tam pracowały na ulicach, a zarobki oddawały „madame”, która trzymała je w nędznych warunkach.

„Kobiety były zmuszane do prostytucji, dopóki nie spłaciły długu za ściągnięcie do Europy. Były przy tym związane przysięgą opartą na wierzeniach voodoo, że nie zrezygnują z takiej pracy i nie zadenuncjują swoich alfonsów” – oświadczyła policja.

Służby wskazały, że za złamanie przysięgi przez kobiety im oraz ich rodzinom w Nigerii groziły „straszliwe konsekwencje”.

W ramach szeroko zakrojonego śledztwa w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i Danii aresztowano 11 domniemanych członków grupy przemycającej kobiety.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!