Wiadomości

Nigeryjczyk, który podszywał się pod Igę Świątek, został skazany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Internetowy oszust Olugbenga Olurinde został skazany przez nigeryjski sąd na 10 miesięcy po tym, jak podszywał się polską tenisistkę. Jako “Iga Świątek” wyłudził… 300 dolarów.

Sędzia Uche Agomoh z Federalnego Sądu Najwyższego w Ibadan skazał Olugbengę Olurinde na 10 miesięcy pobytu w zakładzie karnym za ponad 300 dolarów wyłudzonych w ramach cyberoszustwa. Sędzia uznała za winnego Olurinde na podstawie przedstawionych jej dowodów, a także ugody skazanej z Komisją ds. Przestępstw Gospodarczych i Finansowych.

– Mam nadzieję, że skazany naprawdę ma wyrzuty sumienia z powodu swojego czynu i otworzył nową kartę. Jednakże, aby odstraszyć innych oszustów internetowych, Olurinde zostaje skazany na 10 miesięcy więzienia, a wyrok rozpoczyna się od dnia, w którym został po raz pierwszy aresztowany. – przyznała.

Skazany został zatrzymany przez agentów komisji przeciw przeszczepom 12 marca w Ibadanie i od tamtego dnia przebywa w areszcie. Oznacza to, że na wolność wyjdzie w styczniu 2022 roku. Prokurator ujawnił materiał dowodowy pozyskany ze skrzynki mailowej Olurinde, który działał tam jako Iga Świątek. Liczba oszukanych cudzoziemców nie została ujawniona, jednak na jaw wyszła kwota, której dorobił się oszust – 300 dolarów. Pieniądze zostały już przez zwrócone.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!