Wiadomości

Niespodzianka? Uchodźca, który zamordował niemiecką nastolatkę, jest prawdopodobnie osobą dorosłą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wykazały testy, afgański uchodźca, który zamordował niemiecką nastolatkę w Kandel, jest starszy, aniżeli utrzymywał.

Ekspert stwierdził, że z pewnością jego wiek to nie jest 15 lat, ale „wynosi minimum 17 lat i sześć miesięcy”, co wykazały testy medyczne. Prawdopodobnie ma on nawet około 20 lat, powiedział prokurator Landau.

Uchodźca z Afganistanu w świetle prawa i tak nie może być sądzony jako osoba dorosła, bowiem nie ma on więcej niż 21 lat. Dlatego też nadal będzie sądzony jako nieletni. Według prokuratora, podejrzany milczy na temat przestępstwa i nadal przebywa w areszcie.

15-letnia Mia została brutalnie zamordowana przez Afgańczyka w aptece w Kandel w grudniu ubiegłego roku. Morderstwo to wywołało falę antyimigranckich protestów.

Protesty te rozpoczęły się w rodzinnym mieście Mii i rozprzestrzeniły się na cały kraj. Manifestacje miały miejsce w Cottbus, Hamburgu i Dreźnie, a w ubiegły weekend odbył się „Marsz kobiet” w Berlinie. Powstał także nowy ruch zrzeszający kobiety – „120 decybeli”.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!