Wiadomości

Raptem 12 punktów procentowych dzieli Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

12 punktów procentowych dzieli Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego w najnowszym sondażu prezydenckim. Wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Pollster opublikował w środę na swojej stronie internetowej „Super Express”.

Ankietowanych poproszono o odpowiedź na pytanie, na kogo oddaliby głos (zarówno stacjonarnie, jak i korespondencyjne), gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. Prezydent Andrzej Duda mógłby liczyć na 38,94 proc. głosów. Natomiast kandydat KO Rafał Trzaskowski na 26,60 proc. To ci dwaj politycy zmierzyliby się w drugiej turze wyborów.

Podium zamyka Szymon Hołownia z poparciem na poziomie 16,41 proc. Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (5,71 proc.) wyprzedza nieco Władysława Kosniaka-Kamysza (5,46 proc.) z PSL. Ostatnie miejsce zajmuje kandydat Lewicy Robert Biedroń (5,14 proc.).

Politolog Bartosz Rydliński stwierdził w rozmowie z SE, że w zmianie sondażowej widać wyraźnie „efekt Trzaskowskiego”. Zwrócił też uwagę, że to kolejne badanie, które nie daje Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w pierwszej turze.

Sondaż został zrealizowany w dniach 26–27 maja 20020 roku na próbie 1038 dorosłych Polaków.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!