Wiadomości

Niesiołowski uniewinniony. Prokuratura zapowiada apelację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Rejonowy w Łodzi uniewinnił od zarzutów korupcyjnych byłego posła PO Stefana Niesiołowskiego. Prokuratura Krajowa już zapowiedziała złożenie apelacji. Taką informację przekazał w poniedziałek portalowi tvp.info rzecznik prasowy Łukasz Łapczyński.

– Wobec wyłączenia jawności rozprawy prokuratura nie ma możliwości szerszego odniesienia się do argumentów wskazanych przez sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku. Uważa je jednak za błędne i przyjęte wbrew dowodom zgromadzonym w postępowaniu – powiedział prokurator.

Przypomnijmy, że prokuratura postawiła byłemu posłowi Platformy Obywatelskiej zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym po tym, jak polityk zrzekł się immunitetu. Materiał dowodowy, uzyskany m.in. w wyniku kontroli operacyjnej, wskazywał na to, że Stefan Niesiołowski, w związku ze sprawowaną funkcją parlamentarzysty w okresie od stycznia 2013 roku do końca 2015 roku, wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów – opisywał sprawę portal tvp.info.

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało biznesmenów Bogdana W., Wojciecha K. oraz Krzysztofa K., którzy usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa. Według śledczych, dwaj pierwsi mężczyźni “regularnie udzielali Stefanowi Niesiołowskiemu korzyści osobistych”. Polegać miały one na organizowaniu i opłacaniu usług seksualnych.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!