Wiadomości

Nieoficjalnie: Rząd od 30 listopada zamierza poluzować obostrzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rząd Mateusza Morawieckiego planuje od 30 listopada poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią – informuje Wirtualna Polska. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze dziś.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował dziś na antenie TVN24, że „najpóźniej w poniedziałek, być może w weekend”, zostanie przedstawiona mapa drogowa dotycząca dalszych działań rządu w związku z sytuacją epidemiczną. Pytany, czy zmiany będą zmierzać w kierunku złagodzenia obostrzeń, Müller zastrzegł, że jeżeli sytuacja epidemiczna się nie zmieni to „możemy liczyć na pewne zmniejszenie obostrzeń”.

Jak informuje Wirtualna Polska, od 30 listopada rząd zamierza wprowadzić program luzowania obostrzeń, który określony został jako „etap odpowiedzialności”. Z nieoficjalnych ustaleń serwisu wynika, że rząd chce otworzyć galerie handlowe, a w nich sklepy RTV i AGD, a także salony meblowe.

„Będzie w nich można robić zakupy przy przestrzeganiu rygorów sanitarnych, a także odpowiedniej liczby osób na metr kwadratowy. W galeriach handlowych będzie to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych” – czytamy na portalu wp.pl.

Zmiany mają objąć także lokale gastronomiczne, jednak – jak podkreśla WP.pl – ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

„Z naszych informacji wynika, że placówki branży gastronomicznej mogą być otwarte w określonych godzinach. Mówi się o funkcjonowaniu do godziny 19- 20. Po tej godzinie nadal można byłoby zamawiać jedzenie i bezpośrednio odbierać je w restauracjach” – czytamy.

Poluzowanie obostrzeń ma dotyczyć także branży fitness.

„Poluzowanie ma dotyczyć okresu od 30 listopada do końca grudnia. I ma związek ze stabilizacją liczby zakażeń w ostatnich dniach” – wskazuje Wirtualna Polska.

/dorzeczy.pl, wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!