Europa Wiadomości

Niemieckie wojsko tylko dla lewaków i komunistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
 Hans-Peter Bartels z SPD, który pełni funkcję pełnomocnika niemieckiego rządu federalnego do spraw obronności stwierdził, że ekstremizm polityczny jest poważnym problemem dla niemieckiej armii. Od lipca wszyscy chętni do rozpoczęcia zawodowej służby w Bundeswehrze będą sprawdzeni pod kątem skrajnych poglądów politycznych – czytamy na portalu telewizjarepublika.pl
“Ścisła struktura hierarchiczna, broń, mundury – to wszystko przyciąga do Bundeswehry takich kandydatów, z których niemieckie siły zbrojne najchętniej z góry by zrezygnowały – powiedział Bartels. – Skrajnie prawicowe poglądy, rasizm, ksenofobia, szowinizm wykluczają każdego, kto tak myśli ze służby w Bundeswehrze. Żołnierz jest w Niemczech obywatelem w mundurze, nie może zatem z założenia być ekstremistą” – stwierdził pełnomocnik rządu.
Mają być powołane specjalne komisje, które będą sprawdzały kandydatów do armii niemieckiej pod kątem poglądów. Przebiją się jedynie ci słuszni: komuniści i skrajni lewicowcy. Osoby o konserwatywnych poglądach mają być wyrzucane.
Źródło: telewizjarepublika.pl/wrealu24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!