Wiadomości

Niemieckie media komentują spotkanie szefów MSZ Polski i Niemiec: “lodowata atmosfera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal tysol.pl wedle dziennikarza “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, którego cytuje portal dw.com, podczas spotkania szefów MSZ obu państw panowała “lodowata atmosfera”.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau spotkał się w piątek z nową szefową MSZ Niemiec Annaleną Baerbock. W czasie konferencji prasowej szef polskiej dyplomacji poruszył między innymi sprawy dotyczące reparacji, jak i gazociągu Nord Stream 2.

Wedle dziennikarza “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, którego cytuje portal dw.com, podczas spotkania szefów MSZ obu państw panowała “lodowata atmosfera”, a szefowa niemieckiej dyplomacji została skonfrontowana z „listą frustracji, zarzutów i żądań”.

Z kolei “Der Spiegel” napisał, że “za zamkniętymi drzwiami Baerbock spotkała się z pełnym szacunku przyjęciem, najpierw przez prezydenta Andrzeja Dudę, potem przez szefa MSZ Zbigniewa Raua. Jednak podczas wspólnego spotkania z prasą 66-letni Rau wygłosił swojej koleżance po fachu z Berlina prawie 20-minutowy wykład, który można streścić w ten sposób – Polska była i jest ofiarą, Rosja jest agresorem, a Niemcy wchodzą w konszachty z Rosją”.

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!