Wiadomości

Niemieckie landy uruchamiają telefony antyprzemocowe dla bitych przez ich kobiety mężczyzn

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kwarantanna i zamknięcie w czterech ścianach zwiększa występowanie przemocy domowej = twierdzą niemieckie media. Dlatego Niemcy uruchamiają pomoc… dla mężczyzn.

Jak przekonują niemieckie media przemoc domowa wobec mężczyzn wciąż jest tematem tabu. A to właśnie oni mają coraz częściej padać ofiarami gwałtów, przemocy domowej czy stalkingu. Co więcej, mężczyźni mają też być zmuszani przez Niemki do zawarcia małżeństw wbrew swojej woli.

Telefon antyprzemocowy dla mężczyzn uruchomiły dwa landy – Nadrenia Północna-Westfalia i Bawaria. Telefon ten jest jednak ogólnoniemiecki i już działa (pod numerem 0 800 123 99 00).

Bawaria i Nadrenia Północna-Westfalia wyjaśniły, że zależy im na zwalczaniu przemocy bez względu na płeć ofiary. Włądze tych landów stwierdziły, że problem przemocy wobec mężczyzn jest tematem tabu.

Jak wskazują dane Federalnego Urzędu Kryminalnego w 2018 roku odsetek mężczyzn będących ofiarami przemocy w związkach partnerskich i rodzinach wzrósł do 18,7 proc. w porównaniu z rokiem 2017 (17,9 proc.).

Niemcy uruchomili też stronę www.maennerhilfetelefon.de, na której mężczyźni znajdą porady dla ofiar.

/Deutsche Welle, Najwyższy Czas/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!