Wiadomości

Niemiecki minister radzi kobietom, by nie szły samotnie na imprezę sylwestrową, ale w grupach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister spraw wewnętrznych landu Nadrenia Północna-Westfalia, Herbert Reul, poradził kobietom, by na imprezy sylwestrowe udawały się w grupach.

Nadrenia Północna-Westfalia jest najbardziej zaludnionym landem Niemiec, a jego największym miastem jest Kolonia. Dwa lata temu podczas imprezy sylwestrowej zorganizowanej w Kolonii co najmniej 500 kobiet było napastowanych seksualnie przez 1400 mężczyzn, głównie z zagranicy.

65-letni polityk CDU powiedział o tegorocznych obchodach:

„Powiedziałbym moim trzem córkom: Jeśli to możliwe, nie idźcie same, ale w grupach … Kiedy zacznie się robić niebezpiecznie, głośno krzyczcie, a jeśli to nie pomoże, zadzwońcie jak najszybciej pod numer 110 – raczej wcześniej, niż później.”

Reul zapewnił, że policja landu poczyniła niezbędne przygotowania, które powinny zapewnić bezpieczne obchody sylwestra. Jak powiedział, wszystko zostało zrobione, aby nie dopuścić do powtórzenia się tego, co stało się przed dwoma laty.

W samej tylko Kolonii porządku strzec będzie 1400 funkcjonariuszy policji. W „Deklaracji noworocznej” minister przedstawił specjalne standardy bezpieczeństwa.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!