Europa Polska Wiadomości

Niemiecki korespondent o Polsce: “prawicowe wojownicze pospólstwo czuje się coraz bardziej ośmielone”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawski korespondent niemieckiej, publicznej stacji ARD Jan Pallokat uważa, Polacy są narodem upadłym, który stracił moralne zasady, pełnym rozzuchwalonego, prawicowego pospólstwa. Narodem podburzanym przez katolicki kler i przez prawicowe media. Wśród nich uznał Gazetę Polską Codziennie za równie niebezpieczną i podłą, co gazeta Josepha Goebbelsa

“Tymczasem prawicowy wyspecjalizowany kanał „Republika”
reklamuje swoją audycję na temat planowanych żądań
reparacyjnych wobec Niemiec w sposób skrajnie niesmaczny. Ów słynny złowrogi łuk nad bramą Auschwitz, przerobiony zostaje w sposób skandaliczny przy pomocy photoshopa na „Reparationen machen frei” i biją tym po oczach w internecie i przynajmniej w jednym miejscu w Warszawie, na plakatach. Tak że nawet komentatorzy z twardego prawicowego jądra wyrażali swój niesmak tą celową bezczelnością. Te upiory, które tym
wywołują…
Obecny silnie prawicowy rząd nie jest co prawda skrajnie
prawicowy, co najwyżej po części – na przykład w kwestii polityki wobec uchodźców. Nie można też mówić o antysemityzmie w PiS-ie. Jednak nie da się nie zauważyć, że tak jak w Ameryce, prawicowe wojownicze pospólstwo czuje się teraz w Polsce coraz bardziej ośmielone, i naród – widziany jako całość – traci jakby moralny kompas i właściwą miarę.
Brakuje też moralnych instancji, które tę rozpętaną w narodzie
histerię mogłyby uspokoić. A totalnie ogłupiałe (dosł: opuszczone przez wszystkie dobre duchy) państwowe media, prowadzone przez wyzbytych z wszelkich zasad oportunistów lub oddanych funkcjonariuszy, mających za nic wszelkie podstawowe reguły zawodu dziennikarskiego, dodatkowo podkręcają te emocje gdzie się tylko się da i jak się tylko da.
A Kościół Katolicki? Ten milczy w sposób bezwstydny, zgoła
niechrześcijański, lub nawet współuczestniczy w tym
szaleństwie. Tak jak na przykład ci dostojnicy, którzy swym
kapłańskim błogosławieństwem uświęcają te comiesięczne
procesje smoleńskie Kaczyńskiego – owe maskowane jako
uroczystości żałobne czysto propagandowe imprezy.
Cóż za dramatyczny upadek narodu, który jeszcze do niedawna
był dumnym prymusem Unii Europejskiej, który pomimo tych ran, które na przestrzeni dziejów mu zadano, wydawał się z wolna z nich wylizywać. Jak to się wszystko skończy?”
(tłum.M.K.Panic)

Źródło: watndn.ayz.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!