Wiadomości

Niemiecki Instytut Historyczny zaprosił Grabowskiego z wykładem… o “polskim (narastającym) problemie z historią Holokaustu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecki Instytut Historyczny zaprasza na wykład pt. „Polski (narastający) problem z historią Holokaustu”. Wygłosić ma go… prof. Jan Grabowski. „Niesłychane” – czytamy w komentarzach.

Sprawę nagłośnił Jakub Kumoch, były szef prezydenckiego BPM i były ambasador RP w Turcji. “Niemiecki Instytut Historyczny zaprasza na wykład o „POLSKIM (narastającym) problemie z historią Holokaustu”. Wykładowca znany, nawet nie ma co omawiać. Na wszelki wypadek jeszcze raz. Nie-miec-ki instytut historyczny…” — napisał na Twitterze.

W opisie zapowiedzi tego „wydarzenia” czytamy: “Wykład dotyczy prób zafałszowania historii Holokaustu, których wspólnym mianownikiem jest chęć ochrony swoiście rozumianego dobrego imienia narodu polskiego.”

No cóż, potomkowie nazistów, którzy mordowali naszych przodków, plują dziś na… – nie na ich groby, bo tych oni nie mają, jako że ich ciała zostały spopielone w krematoriach i ślad po nich nie pozostał. W akcji opluwania ofiar niemieckiego terroru bierze udział chętnie zapraszany i cytowany przez potomków nazistów prof. Grabowski. I to jest dziś prawdziwym problemem. Nic więc dziwnego, że w sieci zawrzało.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!