Wiadomości

Niemiecka policja: Z Białorusi do Niemiec przedostało się ponad 11 tys. migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja federalna w minionym roku odnotowała 11 213 nielegalnych migrantów, którzy przedostali się z Białorusi do Niemiec.

W komunikacie niemieckiej policji wskazano, że w okresie od stycznia do lipca 2021 roku zarejestrowała jedynie 26 osób, które nielegalnie trafiły do RFN przez Białoruś. W samym sierpniu takich przypadków było już 474.

“Od sierpnia 2021 r. policja federalna na granicy polsko-niemieckiej jest narażona na dużą presję migracyjną, co wynika w szczególności z sytuacji migracyjnej związanej z tranzytem migrantów przez Białoruś i Rzeczpospolitą Polską” – przekazano.

We wrześniu nastąpił kolejny wzrost liczby nielegalnych migrantów do 2049, a w październiku do 5294. Wysokie liczby utrzymały się również w listopadzie, kiedy odnotowano 2848 przypadków nieuprawnionego wjazdu.

“Granica niemiecko-polska to wewnętrzna granica Schengen, którą można przekroczyć w dowolnym momencie i w dowolnym miejscu. Policja federalna prowadzi zintensyfikowane działania poszukiwawcze poniżej progu kontroli granicznych na obszarze przygranicznym. Działania są ściśle skoordynowane z polską strażą graniczną. Współpraca polskiej straży granicznej z policją federalną jest bardzo dobra i pełna zaufania” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie niemieckiej policji federalnej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!