Wiadomości

Niemiecka minister kazała usunąć zabytkowy krzyż przed spotkaniem G7

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przed spotkaniem szefów dyplomacji państw G7 w nadreńskim Münsterze usunięto z sali ratuszowej zabytkowy krzyż – donoszą niemieckie media. Z prośbą w tej sprawie zwróciła się do władz miasta minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock.

Krzyż relikwiarzowy stał w monasterskiej Sali Pokoju od ponad 450 lat. Był tam już przed zawarciem Pokoju Westfalskiego z 1648 roku, czyli wielostronnego porozumienia, kładącego kres wojnie trzydziestoletniej. Dziennik „Westfälische Nachrichten” powołuje się na informacje z kręgów rządowych, wedle których niemieckie MSZ uzasadnia usunięcie krzyża „różnorodnością religijną” przedstawicieli państw grupy G7. Włodarze miasta Münster mieli być zaskoczeni, ponieważ dotąd żaden polityk nie zgłaszał tego typu żądań.

Szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock nie jest pierwszą minister z ramienia Zielonych, która kojarzy się z usuwaniem symboli religijnych. Kilka dni temu media obiegła informacja, że minister kultury Claudia Roth domaga się zakrycia biblijnego cytatu na kopule odbudowanego Zamku w Berlinie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!