Wiadomości

Niemiecka buta: znów piszą o „polskich obozach zagłady”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecki dziennik „Augsburger Allgemeine” na swoich stronach internetowych pisze o “polskich obozach zagłady”. Gazeta omawiając historię augsburskich gmin żydowskich napisała, że w 1942 roku policja deportowała 56 Żydów do „polskich obozów zagłady”.

W artykule w „Augsburger Algemeine” napisano, że policja wywoziła augsburskich Żydów do „polskich obozów zagłady” i do obozu Theresienstadt, gdzie zostali oni później zamordowani.

W stosunku do tego ostatniego obozu niemiecka gazeta nie używa określenia “czeski obóz”, pomimo, że obóz znajduje się na terenie dzisiejszych Czech. 
W rozmowie z Polskim Radiem rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś zapewnił, że placówka będzie interweniowała w tej sprawie i natychmiast wystosuje odpowiednie pismo do redakcji “Augsburger Allgemeine”.

– Po raz kolejny musimy wyrazić wielkie rozczarowanie i żal, że niemieckie media tak nieprawdziwie, a właściwie fałszywie informują o niemieckich nazistowskich obozach na terenie okupowanej Polski – powiedział rzecznik polskiej ambasady.

/polskieradio.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!