Wiadomości

Niemieccy politycy z zadowoleniem przyjęli wyrok TSUE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Deutsche Welle” wskazuje, że Berlin jest zadowolony z rozstrzygnięcia TSUE ws. tzw. mechanizmu warunkowości.

“DW” opisuje, że niemiecki rząd z zadowoleniem przyjął decyzję europejskiego sądu. – Wskazuje ona, że Europa jest wspólnotą wartości i wspólnotą opartą na praworządności i że jeśli dochodzi do naruszeń, mogą nastąpić sankcje – powiedział w Berlinie rzecznik rządu Steffen Hebestreit.

Z kolei szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock napisała na Twitterze, że decyzja potwierdza “kolejny ważny instrument dla UE, aby chronić i wzmacniać naszą wspólnotę wartości”.

Zdaniem sekretarz stanu ds. Europy Anny Luehermann z Zielonych, decyzja TSE jest “dodatkowym narzędziu UE służącym obronie praworządności”. – Z mechanizmem praworządności Europa jest zdolną do obrony, demokratyczną wspólnotą. Kto łamie europejskie prawo, nie może liczyć na europejskie pieniądze. Mechanizm praworządności powinien zostać teraz szybko zastosowany – stwierdziła Luehermann.

To jednak nie koniec. Przewodniczący frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim Manfred Weber, liczy na szybkie działanie Komisji Europejskiej. W rozmowie z agencją prasową AFP jeszcze przed ogłoszeniem wyroku, Weber zażądał, by “już w najbliższych dniach po orzeczeniu TSUE podjąć kroki rozważyć konkretne środki”.

Czytaj też:

„Czyli pieniędzy nie dostaniemy, a długi Grecji będziemy spłacać?”

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!