Wiadomości

Niemieccy politycy chcą zablokować powstanie prawicowego rządu we Włoszech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wydaje się, że Niemcy nigdy nie przestaną uważać się za nadludzi (niem: Übermenschen), którzy mogą traktować przedstawicieli innych narodowości jak podludzi (niem. Untermenschen). “Katarina Barley (SPD), Daniel Freund (Grüne) und Moritz Körner (FDP) żądają od przewodniczącego EPP, żeby nie dopuścił do powstania prawicowego rządu we Włoszech” – informuje na Twitterze europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.

Ostatnie wybory we Włoszech wygrała partia Bracia Włosi Giorgii Meloni. W sumie blok centroprawicy zdobył 235 miejsc w 400-osobowej Izbie Deputowanych i 112 mandatów w 200-osobowym Senacie. Jak podaje tvp.info powołując się na zagraniczne media przedstawiciele niemieckich SPD, Zielonych i FDP zwrócili się teraz do Webera, by naprawił błędy unijnej chadecji i powstrzymał formowanie prawicowego rządu we Włoszech. Informację tę podaje również na Twitterze europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.

„Nie można poświęcać podstawowych wartości europejskich do kupienia udziału w rządzie” – piszą w specjalnym liście Katarina Barley, Daniel Freund i Moritz Körner.

Wspólnie ostrzegają Webera, że Meloni reprezentuje „prawicowe populistyczne stanowiska, które są niezgodne z podstawowymi europejskimi wartościami, otwarcie wzywają do dyskryminacji ludzi i zaprzeczają najokrutniejszym zbrodniom w historii Europy”.

“Niemieccy europosłowie podkreślają, że nie jest jeszcze za późno, aby zablokować powstanie prawicowego rządu. Ich zdaniem, albo EPP przyczyni się do zatrzymania sojuszu konserwatystów, albo w największej frakcji PE nie powinno być miejsca dla Forza Italia” – czytamy.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!