Europa Polska Wiadomości

Niemieccy myśliwi bezprawnie zabili polskiego żubra

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal rp.pl Niemczech powrócono do tematu polskiego żubra, który po przekroczeniu granicy został zastrzelony. Początkowo twierdzono, że myśliwi działali zgodnie z prawem, teraz przyznano, że odbyło się to nielegalnie.

W lasach województwa lubuskiego przez kilka mieszkańcy widywali samotnego żubra. Zwierzę przedostało się przez granicę, a niemieckie władze podjęły decyzję o odstrzeleniu.

Początkowo władze chciały zwierzę złapać, jednak w okolicy nie było weterynarza, który posiadałoby niezbędny środek usypiający.

Informacja o zastrzeleniu żubra wywołała w Polsce oburzenie. Naprzeciw miasteczka Lubusz w Niemczech, gdzie zabito zwierzę, stanął transparent z napisem “mordercy”.

Sprawą zajęła się niemiecka prokuratura, jednak postępowanie umorzono w czerwcu ubiegłego roku. Zdaniem śledczych władze miasta działały w obawie o zdrowie i życie swoich mieszkańców.

Wczoraj w parlamencie kraju związkowego Brandenburgii wysłuchano raportu na temat tego zdarzenia. Analizę prawną zamówili posłowie Zielonych. Zdaniem autora, prawnika z Berlina, który specjalizuje się w przepisach dotyczących ochrony środowiska, żubra zastrzelono niezgodnie z prawem.

Zabity żubr znalazł się także na liście 245 kręgowców, które zostały nielegalnie zabite na terenie Brandenburgii od 2014 roku. Listę sporządziło związkowe ministerstwo sprawiedliwości.

Czy myślicie, że winnych spotka kara?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!