Wiadomości

Niemcy wypłacają odszkodowania za II wojnę światową, ale nie Polakom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemcy twierdzą, że temat reparacji za II wojnę światową jest zamknięty i nie zapłacą Polsce odszkodowania. Tymczasem brytyjski „Daily Mail” informuje, że tylko w 2019 roku niemiecka Konferencja Roszczeniowa ma przekazać 350 milionów dolarów dla ponad 63 tys. Żydów ocalałych z Holokaustu!

Sytuacja ta zbulwersowała posła Arkadiusza Mularczyka, szefa parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych. Zwrócił on uwagę, że wbrew słowom niemieckiego szefa MSZ Heiko Maasa, reparacje nie są zamknięte. Przynajmniej nie dla wszystkich.

– Reparacje według @HeikoMaas zamknięte, ale nie dla wszystkich. Dziś @MailOnline podaje, że w 2019 Claims Conference przekaże 350 mln USD 60.000 tys osobom, które przeżyły Holokaust! — napisał.

Co ciekawe, „Daily Mail” opisuje konkretny przypadek wynegocjowania przez nowojorską Konferencja Roszczeń Żydowskich wypłaty po 2,5 tys. euro dla dzieci, które w ramach tzw. Kindertransportu zostały ewakuowane z Niemiec do Wielkiej Brytanii przed rozpoczęciem II wojny światowej. Zatem konkretne negocjacje przyniosły w tym wypadku skutek.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!