Europa Wiadomości

Niemcy w strachu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal euroislam.pl, w niektórych niemieckich miastach w związku z obawami po zamachach w Berlinie odwoływane są imprezy sylwestrowe.

 

Powołując się na wydawaną w Passau gazetę „Burgerblick”, portal euroislam.pl informuje, że tamtejszy burmistrz ze względów bezpieczeństwa postanowił odwołać imprezę na moście łączącym niemiecką i austriacką część miasta. Tradycją było, że około tysiąca osób świętowało Sylwestra na granicy obydwu krajów. Początkowo wahano się z wprowadzeniem takiego zakazu, a burmistrza oskarżano o chęć zamknięcia imprezy, która była dla Passau obciążeniem. Po zamachach w Berlinie miasto podjęło jednak decyzję, że pomiędzy 23:00 a 1:00 w noc sylwestrową most zostanie zamknięty dla pieszych i rowerzystów.

 

Imprezę sylwestrową odwołał także klub strzelecki w leżącej nad Renem dzielnicy Duisburga, Walsum. Powodem jest również niemożność zapewnienia bezpieczeństwa, a obawy wynikły z tego, że „siedem nieznanych osób” pochodzenia północnoafrykańskiego zapytało się dwa dni temu o bilety na imprezę, na której bawi się ponad pięciuset gości.

 

/euroislam.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!