Europa Islam Wiadomości

Niemcy: Usunięto znicze upamiętniające ofiary grudniowego zamachu terrorystycznego na świątecznym jarmarku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje niezależny niemiecki portal Journalistenwatch. zlikwidowane zostało miejsce upamiętnienia ofiar zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

Plakaty, flagi, krzyże, wreszcie zdjęcia ofiar terroru i znicze usunięto, bo przeszkadzały w ustawieniu tegorocznego jarmarku, który za kilka dni zostanie otwarty na Bretscheidplatz.

W miejscu, gdzie przed rokiem islamski terrorysta Anis Amri zamordował polskiego kierowcę Łukasza Urbana, a następnie skradzioną mu ciężarówką staranował 12 osób, ich krewni i przyjaciele ustawili prowizoryczny monument. Na tablicy widniał napis: „Opłakujemy 12 ofiar islamskiego zamachu terrorystycznego w dniu 19 grudnia 2016 roku na berlińskim Breitscheidtplatz”

Jak ustalili dziennikarze Jouwatch, wszystkie elementy upamiętnienia usunięto i porzucono za drewnianymi straganami.

Władze Berlina od miesięcy obiecywały, że w miejscu ataku terrorystycznego powstanie pomnik z prawdziwego zdarzenia. Rozpisano w tym celu konkurs, którego zwycięzcą zostało Biuro Projektowe Merz. Wedlug projektu wydarzenia z 19 grudnia ma przypominać złota rysa biegnąca wzdłuż placu. Na stopniach prowadzących do położonego obok kościoła ewangelickiego, Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, wyryty ma zostać napis upamiętniający ofiary terroru, jednak bez podania, że sprawcą był islamista.

Źródło: euroislam.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!