Wiadomości

Niemcy przyjmą półtora tysiąca uchodźców z Lesbos

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dw.com, kanclerz Niemiec Angela Merkel (CDU) porozumiała się z ministrem spraw wewnętrznych Horstem Seehoferem (CSU) co do pomocy uchodźcom z obozu Moria na greckiej wyspie Lesbos – podaje niemiecka agencja prasowa dpa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Niemcy przyjmą zdecydowanie więcej migrantów z Lesbos, niż początkowo planowo. Mówi się, że może to być półtora tysiąca osób – głównie rodzin z dziećmi.

Już wczoraj rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert przyznawał, że w rządzie trwają konsultacje dotyczące przyjęcia dodatkowych uchodźców. Koalicyjny partner chadeków – SPD – nalegał na przyjęcie większej liczby bezdomnych imigrantów z Morii. – Po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos powstała trudna sytuacja, która ma jednorazowy charakter –mówił Seibert.

Na greckiej wyspie Lesbos zapanowała totalna anarchia, odkąd spłonął obóz dla uchodźców Moria, podpalony przez imigrantów domagających się przetransportowania ich na stały ląd. W tym przeludnionym do granic możliwości obozie mieszkało ok. 13 tys. imigrantów. Teraz grupy liczące po kilkadziesiąt – kilkaset osób błąkają się po wyspie urządzając napady i kradzieże. Mieszkańcy wyspy są załamani, boją się wychodzić z domów…

Czytaj też:

Totalna anarchia na greckiej wyspie Lesbos, mieszkańcy boją się wychodzić z domów

Niemiecka katastrofa demograficzna

/dw.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!