Europa Polska Wiadomości

Niemcy przepraszają za użycie sformułowania “polski obóz zagłady”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal telewizjarepublika.pl organizatorzy obchodów rocznicy “Nocy kryształowej” w miejscowości Cannstatt pod Stuttgartem 9 listopada przepraszają za użycie w zaproszeniu na uroczystości sformułowania “polski obóz zagłady” w odniesieniu do KL Auschwitz-Birkenau. Interwencję w tej sprawie podjęła Ambasada RP w Berlinie.

Rzecznik Ambasady RP w Berlinie Dariusz Pawłoś w rozmowie z Polskim Radiem zapewnił, że w takich sytuacjach polskie placówki dyplomatyczne zawsze będą interweniować.

– Gdy będzie fałszowana historia Polski i gdy będzie szkalowane dobre imię Polski i Polaków, zawsze będziemy głośno powtarzać, że obozy koncentracyjne i obozy zagłady były niemieckimi obozami, zbudowanymi przez Niemców na ternie okupowanej przez niemiecką III Rzeszę Polski – powiedział rzecznik.

Organizatorzy uroczystości 9 listopada związanych z rocznicą “Nocy kryształowej” w miejscowości Cannstatt zapewnili polskiego ambasadora, że także podczas uroczystości publicznie poinformują o swojej pomyłce.

Jak widać presja ma znaczenie.

Źródło: telewizjarepublika.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!