Europa Gospodarka Wiadomości

Niemcy postanowiły dopuścić koncer Huawei do budowy sieci 5G

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal biznesalert.pl niemiecki rząd federalny chce dopuścić chiński koncern Huawei do budowy infrastruktury dla sieci 5G, o czym poinformował Handelsblatt powołując się na obecny projekt Federalnej Agencji ds. Sieci (Bundesnetzagentur – red.) w sprawie wymagań bezpieczeństwa dla sieci telekomunikacyjnych.

Tygodnik Der Spiegel zwraca z kolei uwagę, że w niemieckiej ustawie o telekomunikacji nie było klauzuli blokującej dostęp Huawei do rynku. „Handelsblatt” informuje teraz, że decyzję należy opublikować w najbliższych dniach, a następnie omówić z firmami i stowarzyszeniami.

Według gazety, zwłaszcza interwencja urzędu kanclerskiego powinna była zapobiec ostrzejszej wersji wymagań. W kręgach rządowych mówi się, że kanclerz Angela Merkel (CDU) obawia się pogorszenia stosunków z Chinami. Decyzja, że ​​Huawei może teraz również dostarczać komponenty do niemieckiej sieci 5G, spotkała się z krytyką SPD. Zajmujący się polityką zagraniczną polityk SPD Nils Schmid powiedział, że „poważnym błędem było dopuszczenie Huawei do sieci 5G”.

Co wy na to?

Źródło: biznesalert.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!