Europa Wiadomości

Niemcy: Policja przerwała koncert neonazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal kresy.pl w leżącym na granicy z Polską miasteczku Ostriz niemiecka policja przerwała koncert rockowy, podczas którego widzowie wznosili neonazistowskie okrzyki. – pisze Deutsche Welle.

W sobotę wieczorem w niemieckim miasteczku Ostriz w Saksonii odbywał się koncert dwóch grup rockowych, które Deutsche Welle nazwało także „prawicowymi”. Na koncercie zjawiło się kilkuset widzów.

Policjanci, którzy otrzymali od mieszkańców miejscowości także skargi na zakłócanie ciszy nocnej, przed północą usłyszeli nazistowskie pozdrowienie „Sieg Heil” skandowane przez widzów. Po wezwaniu posiłków policja przerwała koncert. Około godziny 1. w nocy wszyscy muzycy oraz widzowie opuścili pomieszczenia, w których odbywała się impreza.

Obecnie władze federalne prowadzą śledztwo w sprawie wykorzystania symboliki organizacji zakazanych przez Konstytucję. W Niemczech zabronione jest używanie nazistowskich flag, odznak, elementów mundurów, haseł, pozdrowień, swastyk itp. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Jak podaje Sky News, w miasteczku Ostriz regularnie są organizowane podobne imprezy. W kwietniu tego roku setki neonazistów przyjechało do Ostriz na festiwal zbiegający się w czasie z rocznicą narodzin Adolfa Hitlera.

Co o tym sądzicie? Czy wolność ekspresji ma swoje granice? Piszcie w komentarzach

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!