Europa Wiadomości

Niemcy: Podpalono samochód posła Afd. Podejrzewani są lewicowi ekstremiści

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl środę wieczorem po raz kolejny podpalony został samochód rodziców deputowanego niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Siegberta Droese. Do zdarzenia doszło w Lipsku. Policja podejrzewa lewicowych ekstremistów. Sprawa jest aktualnie badana przez niemieckie Centrum Obrony przed Terroryzmem i Ekstremizmem (PTAZ).

Wśrodę na krótko przed północą Mercedes należący do rodziców deputowanego do Bundestagu Siegberta Droese (AfD) staną w płomieniach – podaje portal „Tag 24”. Do zdarzenia doszło w Lipsku przy Bernhard-Göring-Strasse. Mimo, że straż pożarna bardzo szybko przyjechała na miejsce zdarzenia, samochód całkowicie spłonął. Auto zaparkowane obok zostało także mocno uszkodzone. W sierpniu 2019 podpalony został samochód należący do rodziców tego samego parlamentarzysty AfD (wówczas lewicowi aktywiści przyznali się do dokonania czynu). Także w tym przypadku policja podejrzewa lewicowych bojówkarzy.

Po określeniu, że samochód należał do rodziców deputowanego AfD, sprawa została przekazana przez policję do Centrum Obrony przed Terroryzmem i Ekstremizmem.

„Pomimo szumnych oświadczeń kierownictwa policji i ratusza w Lipsku – codzienna przemoc na ulicach miasta jest tolerowana – jak dotąd nic się nie poprawiło w  tej sytuacji” – oświadczył na Facebooku Siegberta Droese. Samochód jego rodziców został już wcześniej podpalony. Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2019 roku. Wówczas lewicowi aktywiści przyznali się do przeprowadzenia ataku.

Portal „Junge Freiheit” (JH) podaje, że Lipsk-Connewitz jest jedną z głównych lokalizacji lewicowego ekstremizmu w Niemczech. W mieście bardzo często dochodzi do ataków lewicowych bojówkarzy na prawicowych polityków, działaczy społecznych oraz przedsiębiorców.

JH informuje także, że w ostatnim czasie znów nasiliły się ataki tego typu. W poniedziałek wieczorem nieznani sprawcy podpalili samochód posła AfD Franka-Christiana Hansela. Na początku marca portal kresy.pl informował o podpaleniu auta jednego z liderów partii.

Wcześniej lewicowi bojówkarze podpalili już pojazdy: zastępcy przewodniczącego AfD Beatrix von Storch (2015 ), polityka partii Uwe Junge (2017) oraz rzeczniczki – Frauke Petry (2016).

Oczywiście winni się nie znajdą…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!