Wiadomości

Niemcy: Ozdrowieńcy i zaszczepieni nie będą podlegali restrykcjom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rząd Niemiec zgodził się na złagodzenie restrykcji wobec osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 i ozdrowieńców – poinformowała minister sprawiedliwości Christine Lambrecht. Przyjęte decyzje określiła jako pierwszy krok w przywracaniu praw obywateli.

Przyjęte przez gabinet zmiany, które muszą być izby jeszcze zaakceptowane przez obie izby parlamentu, przewidują, że osoby w pełni zaszczepione lub te, które wyzdrowiały po przebyciu choroby spowodowanej zakażeniem, nie będą już musiały mieć negatywnego wyniku testu, aby udać się na zakupy, do fryzjera lub na wycieczkę turystyczną.

Nie będzie ich też obowiązywać nocna godzina policyjna i będą mogły spotykać się prywatnie bez ograniczeń. Nadal jednak będą musiały nosić maseczki w miejscach publicznych i zachowywać dystans wobec innych osób.

Lambrecht podkreśliła, że restrykcje, które mają zahamować szerzenie się pandemii i zapobiec przeciążeniu służby zdrowia, muszą być łagodzone, kiedy znikają powody ich wprowadzenia. – Jeżeli ryzyko transmisji wirusa znacznie spada, musi to być wzięte pod uwagę i to zrobiliśmy – powiedziała.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!