Wiadomości

Niemcy kupią rosyjską szczepionkę Sputnik V?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemcy wkrótce rozpoczną dwustronne negocjacje z Rosją w sprawie zakupu szczepionki Sputnik V COVID-19, poinformowało źródło Agencji Reutera. Ostateczne porozumienie zależy jednak od dostarczenia przez Rosję kluczowych danych Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Komisja Europejska poinformowała ministrów zdrowia państw członkowskich UE, że Bruksela nie planuje rozpoczęcia rozmów z Rosją w sprawie umowy przedwstępnej na zakup Sputnika V. Mimo to, minister zdrowia Niemiec Jens Spahn zapowiedział podczas wirtualnego spotkania, że Niemcy rozpoczną wstępne negocjacje z Rosją w sprawie dwustronnego porozumienia w sprawie zapewnienia dostaw szczepionki.

Niemcy kupią jednak rosyjską szczepionkę dopiero wtedy, gdy zostanie ona zatwierdzona przez EMA i dlatego sprawą kluczową jest, by Rosja dostarczyła niezbędne dane.

Z kolei niemiecki kraj związkowy Bawaria zapowiedział, że podpisze umowę przedwstępną z producentem rosyjskiej szczepionki Sputnik V – oświadczył w Monachium premier regionu Markus Soeder po spotkaniu swojego gabinetu. Preparat ma być wytwarzany w bawarskim Illertissen.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!