Wiadomości

Niemcy: Koktajle gwałtu na letniej imprezie grupy parlamentarnej SPD

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje w w dzisiejszym wydaniu dziennik „Tagesspiegel”. podczas letniego przyjęcia grupy parlamentarnej partii SPD kilka kobiet padło ofiarą ataku za pomocą tzw. koktajli gwałtu. Grupa parlamentarna SPD zaleca, by ewentualne kolejne ofiary „zgłosiły to natychmiast na policję”.

Z informacji, które wypłynęły na wewnętrznym czaci SPD, do którego dostęp ma „Tagesspiegel”, wynika, iż „obecnie jest osiem ofiar, jeden przypadek potwierdzony badaniami”. „Tagesspiegel” dotarł do listu dyrektora zarządzającego grupy SPD Mathiasa Martina do posłów SPD, w którym napisano: “Na naszym letnim przyjęciu doszło do ewidentnych ataków na koleżanki za pomocą koktajli gwałtu (niem. K.o.-Tropfen). To oburzające wydarzenie, które natychmiast zgłosiliśmy policji w Bundestagu.”

Wiadomość tę potwierdził oficjalnie dyrektor zarządzający grupą SPD, odpowiednik sekretarza generalnego w polskich partiach – Mathias Martin. W liście do posłów swojej partii napisał: „Na naszym letnim przyjęciu doszło do ewidentnych ataków na koleżanki za pomocą koktajli gwałtu (niem. K.o.-Tropfen). To oburzające wydarzenie, które natychmiast zgłosiliśmy policji w Bundestagu.”

W wielkiej – z udziałem ok. tysiąca osób – imprezie SPD, jak odbyła się w minioną środę w namiocie Tipi przy Urzędzie Kanclerskim, uczestniczyli posłowie, pracownicy niemieckiego Bundestagu i okręgów wyborczych partii, będącej główną siłą polityczną obecnie rządzącej koalicji. Zaś jej reprezentant – Olaf Scholz – który również uczestniczył w środowym spotkaniu, pełni, jak wiemy, funkcję kanclerza federalnego Niemiec.

Grupa parlamentarna SPD zaleca, by ewentualne kolejne ofiary „zgłosiły to natychmiast na policję”. Termin „K.o.-Tropfen” potocznie obejmuje wiele różnych substancji. Najbardziej rozpowszechnione jest płynne ecstasy, czyli kwas gamma-hydroksymasłowy (GHB). Jest bezbarwny, bezwonny i bez smaku i może sprawić, że osoby je spożywające będą bezradne, bezbronne o mogą przechodzić zanik świadomości – wyjaśnia portal tygodnika „Spiegel”. SPD wygrała wybory parlamentarne w Niemczech we wrześniu ubiegłego roku i utworzyła koalicyjny rząd z partią Zielonych i liberalną FDP.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!