Wiadomości

Niemcy i Francja są przeciwne wprowadzeniu nowych sankcji przeciwko Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Obydwa kraje chcą „kontynuować swoje wysiłki dyplomatyczne” i rozważyć w tym kontekście zaangażowanie OBWE w konflikt na Morzu Azowskim – informuje portal unian.ua.

Francja i Niemcy nie popierają wprowadzenia nowych sankcji przeciwko Rosji w związku z zajęciem przez Rosję ukraińskich okrętów wojennych w Cieśninie Kerczeńskiej.

Według źródeł w kręgach dyplomatycznych UE, na zamkniętym posiedzeniu Komitetu Politycznego i Bezpieczeństwa (PSC) w Brukseli we wtorek, dyplomaci z Francji i Niemiec powiedzieli, że teraz ważne jest „podjęcie środków w celu wzmocnienia zaufania”. W Berlinie i Paryżu sankcje nie są uważane za elementy tychże środków.

Zamiast tego Francja i Niemcy chcą „kontynuować swoje wysiłki dyplomatyczne” i rozważyć w tym kontekście zaangażowanie OBWE w konflikt na Morzu Azowskim. Wcześniej dziennikarz Radia Swoboda, Rikard Jozwiak, poinformował, że dziś powinna zapaść deklaracja UE w sprawie sytuacji na Morzu Azowskim, w której nie będzie konkretnych wezwań do nowych sankcji przeciwko Rosji.

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!