Wiadomości

Niemcy grożą Polsce użyciem „instrumentów prawnych”, jeśli Polska będzie budować reaktory jądrowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jeśli w Polsce dojdzie do budowy reaktorów, to będziemy pracować z użyciem odpowiednich instrumentów prawnych, dla mnie to oczywistość – stwierdziła Steffi Lemke, niemiecka minister środowiska, ochrony przyrody, bezpieczeństwa jądrowego i ochrony konsumentów Niemiec, która spotkała się m.in. z Anną Moskwą, minister klimatu i środowiska.

– Choć nasze stanowiska w tej debacie czasami się różnią, czego przykładem jest odmienne podejście do przyszłości energetyki jądrowej, widzimy duży potencjał współpracy w osiąganiu wspólnych celów – mówiła Anna Moskwa, cytowana przez serwis wnp.pl.

Z kolei serwis Deutsche Welle, relacjonując spotkanie Lemke z Moskwą, przypomniał, że cały niemiecki rząd odrzuca ujęcie energii atomowej w taksonomii jako odnawialnego źródła energii, zaś polskie plany budowy reaktorów budzą w Niemczech niepokój ze względu na potencjalne zagrożenia.

– Jeśli w Polsce dojdzie do budowy reaktorów, to będziemy pracować z użyciem odpowiednich instrumentów prawnych, dla mnie to oczywistość – stwierdziła Steffi Lemke. Podkreśliła przy tym, że zdaniem Berlina energia atomowa „nie jest dobrym ani bezpiecznym zabezpieczeniem dopływu energii w przyszłości.”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!