Wiadomości

Niemcy finansują Campus Trzaskowskiego. “Korumpują istotnych członków partii politycznych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rafał Trzaskowski organizuje w wakacje kolejną odsłonę swojego „Campusu Polska”. Pierwszą edycję, która odbyła się w 2021 roku finansowała niemiecka Fundacja Konrada Adenauera, związana z partią CDU. Partnerem tegorocznej edycji jest fundacja związana z niemiecką partią Zielonych. Jak wskazał Bogdan Pęk, takie działania „nie są normalne”.

– Gdyby polski rząd usiłował w ten sposób wpływać, przekazując jakiekolwiek pieniądze do legalnie działających w Niemczech partii, bylibyśmy poddani miażdżącej wręcz krytyce — podkreślił były senator. Pęk zauważył, że „Niemcy stosują praktykę, która jest zaprzeczeniem suwerenności państw”.

– Poprzez fundację, finansowaną z niemieckiego budżetu, korumpują politycznie istotnych członków partii politycznych, współfinansują i zakładają partie, żeby wpływać na politykę tych państw, by zgadzała się ona ze strategicznymi celami Niemiec — wskazywał polityk.

Były senator podkreślił, że to właśnie dzięki takim działaniom w Polsce „wyhodowano partie polityczne”, które opierają swoje działania na ścisłej współpracy z Niemcami.

– Co oznacza, że strategiczne działania na rzecz umacniania państwa polskiego mają znaczenie drugorzędne, najważniejsza jest realizacja tego, za co dostają pieniądze, wpływy i poparcie fundacji finansowanych przez rząd niemiecki — mówił Bogdan Pęk dodając, że to „działania targowiczan”, czyli tych, którzy „za obce pieniądze działają przeciwko własnemu państwu”.

To właśnie do takich osób były senator zaliczył włodarza stolicy Rafała Trzaskowskiego. – To człowiek wyselekcjonowany, wyszkolony, działający wbrew polskiej racji stanu. Skandalicznym przykładem tego jest jego ostatnia wypowiedź, w której twierdził, że rozmawiał z panią Ursulą von der Leyen, żeby Komisja Europejska wysunęła jednak dodatkowe żądania w stosunku do Polski i by KPO nadal nie przyznawać — powiedział Bogdan Pęk.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!