Europa Wiadomości

Niemcy: Afd przegrało w sądzie w sprawie monitorowania partii przez służby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl struktury skrzydło młodzieżowe Alternatywy dla Niemiec – Junge Alternative für Deutschland – z Dolnej Saksonii i Bremy jesienią 2018 r. zaczęło być oficjalnie obserwowane przez Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (Bundesamt für Verfassungsschutz, BfV) – cywilny kontrwywiad niemiecki. Powodem były oskarżenia o pleniący się w nich neonazizm.

W zeszłym roku federalne MSW umieściło je a także tzw. Skrzydło (Der Flügel) – rozwiązaną w marcu frakcję partii na której czele stali Björn Höcke i Andreas Kalbitz w raporcie, w którym uznano iż z uwagi na możliwość ekstremizmu, muszą one być monitorowane przez służby.

Władze Alternatywy zwróciły się do sądu administracyjnego z wnioskiem o usunięcie z owej listy. Jednak w ostatni czwartek sędziowie z Berlina wydali wyrok nie po ich myśli. Sąd Administracyjny orzekł, że istnieją wystarczające dowody na to, że oddział młodzieżowy AfD i rozpadające się Skrzydło starają się stworzyć w Niemczech jednorodną etnicznie populację, która wykluczałaby osoby uważane za „cudzoziemców”. Sąd stwierdził, że obie struktury formułowały również ogólnikowe oskarżenia przeciwko muzułmanom.

Nazizm, wszędzie nazim…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!