Wiadomości

Nielegalny imigrant z Algierii tłumaczył się, że przybył do Polski, bo… się zakochał

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z PSG w Sanoku zatrzymali obywatela Algierii, który nielegalnie przebywał na terytorium Polski. Cudzoziemiec starający się aktualnie o azyl w Austrii, przebywał u swojej dziewczyny, którą poznał na portalu społecznościowym.

W poniedziałek strażnicy graniczni z Sanoka przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terenie jednej z miejscowości w gminie Dynów (Podkarpackie), gdzie według świadków miał przebywać niezidentyfikowany cudzoziemiec.

W trakcie kontroli ustalono, że jest to 33-letni obywatel Algierii, który nie posiada wymaganych dokumentów pobytowych, a co więcej, widnieje w bazie SIS jako osoba z zakazem wjazdu do strefy Schengen. Dodatkowo Straż Graniczna ustaliła, że mężczyzna aktualnie stara się o azyl w Austrii. Oznacza to, że nie miał prawa wyjeżdżać poza granice tego kraju.

Cudzoziemiec wyjaśnił, że do Polski przyjechał w odwiedziny do dziewczyny, obywatelki Polski, którą poznał kilka miesięcy wcześniej poprzez portal facebook. Para miała już wobec siebie poważne plany i zamierzała się pobrać.

Mężczyzna został zatrzymany. Trwają czynności zmierzające do przekazania go do Austrii w ramach procedury Dublin III. W środę decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku obywatel został on też umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku na okres 3 miesięcy.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!