Wiadomości

Nielegalni imigranci – Afgańczyk i Pakistańczyk – dotarli do Polski przez pomyłkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

25 października w Skoczowie funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców. Obywatel Pakistanu i jego współtowarzysz z Afganistanu nie mieli dokumentów. Cudzoziemcy dotarli do Polski nielegalnie z Serbii ukryci w naczepie ciężarówki.

Informację o dwóch obcokrajowcach przebywających w Skoczowie funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali od policjantów. Cudzoziemcy nie mieli dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. Podczas czynności wyjaśniających, prowadzonych w obecności tłumacza, ustalono ich obywatelstwa i dane osobowe. Mężczyźni oświadczyli także, że do naszego kraju przyjechali z Serbii. Podróżowali samochodem ciężarowym ukryci na naczepie. Podczas postoju usłyszeli, że ktoś zamierza otworzyć naczepę. Nie chcieli, żeby ich znaleziono i zatrzymano, dlatego wyszli z niej przez rozcięcie w plandece. Jak się okazało – Pakistańczyk i Afgańczyk dotarli do Skoczowa, a zamierzali do Niemiec.

Cudzoziemcom przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy. Obaj przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wszczął postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. Do czasu zakończenia postępowań obaj mężczyźni przebywać będą w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!