Wiadomości

Niektórzy z zatrzymanych podczas akcji antyterrorystów w Krakowie cudzoziemców przebywają w Polsce nielegalnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W samochodach zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli wyrzutnie gazu łzawiącego, siekiery i maczety, pokaźną ilość broni palnej i amunicji oraz kije bejsbolowe, a także znaczne ilości kokainy. Reporter RMF ustalił nowe fakty w sprawie ustawki na parkingu przed centrum handlowym M1 w Krakowie, udaremnionej przez antyterrorystów.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowania pobicia, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

Jak ustalił reporter RMF FM Marek Wiosło, w samochodach zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli wyrzutnie gazu łzawiącego, siekiery i maczety, pokaźną ilość broni palnej i amunicji oraz kije bejsbolowe, a także znaczne ilości kokainy.

Z informacji dziennikarza wynika ponadto, że wśród 26 zatrzymanych – z których najmłodszy ma 19 lat – jest dwóch Polaków i dwóch Czeczenów z polskim obywatelstwem. Pozostali to Czeczeni i Ormianie. Niektórzy z nich są w Polsce nielegalnie, kilku ma tymczasowy pobyt.

/rmf24.pl, foto: Andrzej Banaś/krakow.naszemiasto.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!