Wiadomości

Niektórzy chyba nie rozumieją, że bierzmowanie wiąże się z wiarą i dojrzałością…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. “strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary – to fragment oświadczenia, jakiego rzekomo domaga się ks. proboszcz z Ropicy Polskiej od kandydatów do bierzmowania w swojej parafii. O sprawie piszą lokalne media, a pełna treść oświadczenia trafiła do mediów społecznościowych.

OŚWIADCZENIE KANDYDATA (KANDYDATKI) PRZED BIERZMOWANIEM

Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. “strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia.

Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu …. ….

Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO

– to treść oświadczenia, jakie opublikowano w mediach społecznościowych. Dokument miał zostać podpisany przez ks. S. Makowieckiego, proboszcza parafii w Ropicy Polskiej.

Z Redakcją naszego portalu skontaktowali się oburzeni rodzice dzieci, które w tym roku mają przystąpić do sakramentu bierzmowania w Ropicy Polskiej. Każdy z uczniów otrzymał do podpisania specyficzne oświadczenie, którego brak ma skutkować odmową udzielenia sakramentu!

– informuje o sprawie portal gorlice24.pl.

„Tymczasem w małopolsce ksiądz każe podpisywać osobom ubiegającym się o bierzmowanie taki dokument…” – pisze na twitterze niejaki Sebastian Ferenczak, który najwyraźniej nie rozumie, o co chodzi w bierzmowaniu, a przy tym publicznie obnosi się ze swoją ignorancją i brakiem dojrzałości…

Rwetes podniesiony przez rozkapryszone, niedojrzałe emocjonalnie osoby celnie skomentował red. Cezary Krystopa z portalu tysol.pl:

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!