Wiadomości

Niedzielski: “Rada Medyczna rekomenduje podanie trzeciej dawki szczepionki”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Rada Medyczna rekomenduje podanie trzeciej dawki szczepionki grupom najbardziej narażonym. Jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości, niż byliśmy podczas trzeciej fali” – powiedział w czwartek w Radio RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

– My jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości, niż byliśmy podczas trzeciej fali. Mamy narzędzie obrony w postaci szczepień. Ten, kto nie podejmuje tego narzędzia, dokonuje wyboru, który jest zagrożeniem dla niego i jego otoczenia — powiedział w czwartek w Radio RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister poinformował, że osoby, które się zaszczepiły, nie mogą ponosić w całości kosztu i konsekwencji działania tych, które nie są zaszczepione i podjęły decyzję niedobrą dla ogółu społecznego.

W kwestii obostrzeń Niedzielski wyjaśnił, że ECDC i CDC, „czyli instytucje europejskie i amerykańskie odpowiedzialne za działalność sanitarną” stwierdziły, że w przypadku Polski poziom zakażeń, przy którym służby sanitarne są w stanie skutecznie kontrolować wszystkie nowe ogniska, znajduje się mniej więcej na poziomie 1000 przypadków dziennie. Dlatego do 1000 przypadków nie ma sensu walczyć z pandemią obostrzeniami. Do tego momentu na pewno takie decyzje nie będą podejmowane.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!