Telewizja internetowa

Niebywały popis pychy i chamstwa prof. Hartmana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warto czasami posłuchać tego, co ma do powiedzenia prof. Jan Hartman, jako że dla środowiska skupionego wokół Gazety Wyborczej, a także mediów bliskich jej ideowo, jest on niekwestionowanym autorytetem moralnym. Szczególnie groteskowo brzmią jego wynurzenia na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą nacjonalizm. Oczywiście – polski nacjonalizm. Bo jeśli wsłuchamy się w to, co ma on do powiedzenia, to trudno nie zauważyć, że mamy do czynienia nie tyle z nacjonalistą, co z szowinistą.

 

Na nagraniu, które pochodzi z ubiegłego roku, zajął się on kwestią edukacji i możliwości intelektualnych Polaków, dając prawdziwy popis swej pogardy wobec naszego narodu. Warto wsłuchać się w jego słowa, kiedy szydzi z pielęgnowania pamięci o martyrologii Polaków, dostrzegając w tym przejaw wstecznictwa. Nawet nie zamierzam sobie wyobrażać, na jakie epitety naraziłby się ktoś, kto w podobny sposób mówiłby o pielęgnowaniu pamięci dotyczącej martyrologii Żydów.

 

Ale w sposób szczególny warto posłuchać to, w jaki sposób zwraca się on do prof. Andrzeja Nowaka, jako że zaprezentował przy tym niebywały wprost poziom chamstwa i pychy…

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!