Wiadomości

Niebezpieczny przestępca uciekł z policyjnego konwoju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Ponad 100 policjantów bierze udział w poszukiwaniach 30-letniego Adama D., który w piątek uciekł podczas konwojowania go do szpitala w Gorzowie Wlkp. Mężczyzna jest podejrzany w sprawie o zabójstwo 78-letniej mieszkanki Sulęcina (Lubuskie) – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

30-latek wymknął się policjantom około południa na terenie zespołu szpitalnego przy ul. Walczaka w Gorzowie i pobiegł w kierunku pobliskich ogródków działkowych. Był przewożony z aresztu śledczego na badania do szpitala. Maludy powiedział, że powołano centrum operacyjne koordynujące policyjne działania, a akcja zostanie wsparta przez śmigłowiec.

– W działaniach biorą udział funkcjonariusze z niemal wszystkich policyjnych pionów. Na tę chwilę pracuje ponad 100 policjantów. Powołano posterunki blokadowe, a informacja trafiła już do innych jednostek – dodał rzecznik.

Mężczyzna ma około 200 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Na lewym przedramieniu ma tatuaż z wizerunkiem smoka. Był ubrany w jasnoniebieskie spodnie dresowe z białym napisem na nogawce, ciemną bluzę z kapturem, ciemne buty sportowe i ciemną koszulkę z krótkim rękawem.

– Wszystkie osoby, które mogły widzieć osobę odpowiadającą temu rysopisowi, są proszone o kontakt z policją pod nr 997. Mężczyzna może być niebezpieczny – powiedział Maludy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!