Wiadomości

Niebezpieczna niespodzianka w stosie drewna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wyjątkowo niebezpieczną niespodziankę w jednym ze stosów drewna znalazł leśniczy podwarszawskiego leśnictwa Czarna Struga (Nadleśnictwo Drewnica).

Podczas wydawania drewna odbiorcy, leśniczy zauważył ukryty między brzozowymi wałkami niewybuch z czasów II wojny światowej. Prace zostały od razu przerwane, a na miejsce wezwano policję oraz saperów, którzy zabezpieczyli teren i zneutralizowali niebezpieczne znalezisko.

Niewybuch najprawdopodobniej został znaleziony przez przypadkową osobę, która nie miała pomysłu co z nim zrobić i ukryła go w drewnie przygotowanym do wywozu. Leśnicy przypominają, żeby w przypadku znalezienia podobnych przedmiotów niezwłocznie powiadamiać odpowiednie służby – Policję, nadleśnictwo – i pod żadnym pozorem nie podejmować prób ich samodzielnego wydobywania. Znajdowane w lasach niewypały i niewybuchy mogą być poważnym zagrożeniem zdrowia i życia.

Tereny Nadleśnictwa Drewnica były świadkami wielu działań zbrojnych. Pomimo upływu lat w lasach wciąż można znaleźć pozostałości dawnych budowli obronnych w postaci okopów, umocnień i schronów, a le także bardziej niebezpieczne „pamiątki” w postaci niewypałów i niewybuchów.

/lasy.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!