Wiadomości

Nie żyje założyciel i basista legendarnego zespołu Bon Jovi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje Alec John Such. Muzyk był jednym z założycieli i basistą legendarnego amerykańskiego zespołu. Such miał 70 lat. O jego śmierci poinformował jego były zespół za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Alec John Such przyszedł na świat 14 listopada 1956 roku w Perth Amboy w stanie New Jersey. Największy rozgłos przyniosła mu gra w zespole “Bon Jovi”. Such grał w nim w latach 1983-1994. Następnie zastąpił go basista Hugh McDonald. Przyczyna śmierci muzyka nie została podana do publicznej wiadomości.

“Mamy złamane serce na wieść o odejściu naszego drogiego przyjaciela Aleca Johna Sucha. Był oryginałem. Jako współzałożyciel Bon Jovi, Alec był integralną częścią procesu formowania się zespołu” – napisano w wiadomości.

“Such był kluczowy w sprowadzeniu do zespołu gitarzysty Richiego Sambory i perkusisty Tico Torresa w początkowym okresie jego istnienia” – czytamy w oświadczeniu.

“Szczerze mówiąc, trafiliśmy do siebie przez niego – był przyjacielem Tico z dzieciństwa i przyprowadził Richiego, żeby zobaczył nasze występy. Alec był zawsze dziki i pełen życia. Dziś te wyjątkowe wspomnienia wywołują uśmiech na mojej twarzy i łzę w oku. Będzie nam go bardzo brakowało” – napisano.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!