Wiadomości

Nie żyje legendarny polski siatkarz, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wieku 69 lat, po długiej walce z chorobą nowotworową, zmarł były siatkarz Tomasz Wójtowicz. Z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo świata (1976) i olimpijskie złoto (1976), był jednym z najważniejszych graczy słynnej drużyny Huberta Wagnera. Smutną wiadomość przekazała rodzina zmarłego.

– Raz jest lepiej, raz gorzej. Teraz szukamy nowego leczenie, bo chemioterapia przestała działać – mówił w rozmowie na łamach „Faktu”, opublikowanej w dniu śmierci. – Jakoś się trzymam. Zawsze byłem waleczny, nigdy się nie poddawałem. Teraz też będę walczył – dodał. Przegrał z rakiem trzustki. Miał 69 lat.

Był mistrzem olimpijskim, mistrzem świata, wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy. Sukcesy odnosił także w siatkówce klubowej. Po zakończeniu kariery pozostawał blisko sportu, komentował mecze, występował w studiu telewizyjnym. Próbował sił w polityce i aktorstwie. Zawsze aktywny, uśmiechnięty, bardzo pomocny i fachowy.

Jako siatkarz – jedyny w swoim rodzaju. Filar reprezentacji, w głosowaniu ekspertów wybrany ósmym najlepszym zawodnikiem XX wieku. Wójtowicz to pierwszy Polak, który trafił do prestiżowej „Galerii Sław” dyscypliny.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!