Wiadomości

Nie żyje Adam Słodowy, autor popularnego programu telewizyjnego “Zrób to sam”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Adam Słodowy, popularyzator nauki oraz prowadzący program telewizyjny dla młodzieży „Zrób to sam”, nie żyje – potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info krewny prezentera Maciej Rozbicki. Słodowy miał 96 lat. Zmarł we wtorek wieczorem w Warszawie. Informacje o jego śmierci podały też inne media.

Słodowy od 1959 do 1983 roku był gospodarzem autorskiego programu „Zrób to sam”, który od pierwszego odcinka – o tym, jak zbudować karmnik dla ptaków – cieszył się ogromną popularnością. A sam autor stał się dzięki niemu już za życia legendą. Pokazywał, jak w domowym zaciszu, z codziennych przedmiotów zrobić wszystko, o czym tylko można zamarzyć. Uczył samodzielności, kreatywności i odpowiedzialności kilka pokoleń Polaków.

Kilka lat później, razem z Romanem Huszczo tworzył bajkę „Pomysłowy Dobromir”. Były to krótkie animacje o chłopcu, który mieszka ze swoim dziadkiem i przyjacielskim ptaszkiem. Dobromir zawsze pomagał dziadkowi w codziennych pracach, wymyślając urządzenia usprawniające funkcjonowanie domu.

Poza działalnością w telewizji, Słodowy wydał również książki poświęcone majsterkowaniu i motoryzacji, m.in.: „Budowa samochodu amatorskiego”, „Podręcznik kierowcy amatora”, „To wcale nie jest trudne”, „Lubię majsterkować” czy „Majsterkowanie dla każdego”.

/TVP Info, rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!