Wiadomości

Nie żyje 14-miesięczne dziecko antyszczepionkowców z Poznania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zakażenie pneumokokami było przyczyną śmierci 14-miesięcznej dziewczynki, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Poznaniu. Rodzice nie zaszczepili dziecka. Od lekarzy na oddziale domagali się, aby podali ich córce tylko witaminę C. To antyszczepionkowcy – informuje Wirtualna Polska.

Nieprzytomne dziecko trafiło do izby przyjęć placówki przy ul. Szpitalnej 20 października późnym wieczorem. Wtedy lekarze podejrzewali jeszcze sepsę. Dziewczynce podano antybiotyki na oddziale zakaźnym.

– Stan dziecka pogorszył się i następnego dnia nad ranem zostało przewiezione na oddział intensywnej terapii – relacjonuje w rozmowie z TVN24 prof. Magdalena Figlerowicz z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej w Poznaniu.

Dodaje, że rodzice krytykowali zastosowane metody leczenia. Chcieli, aby nieprzytomna córka dostała tylko witaminę C.

Sprawą zajmuje się też prokuratura, bo komentarz na temat śmierci dziewczynki w mediach społecznościowych zamieścił Jerzy Ziemba, nazywany “guru antyszczepionkowców”.

„Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję jaką są ich g*wniane, bezlitosne “lekarskie” mózgi z licencją na zabijanie

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!