Wiadomości

Nie będzie polonistyki na Litewskim Uniwersytecie Edukologicznym?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Oświaty i Nauki RL przerwało rekrutacje na kilkanaście kierunków o specjalizacji nauczycielskiej na Litewskim Uniwersytecie Edukologicznym, w tym na filologię polską. Ta decyzja była zaskoczeniem dla Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej na Wydziale Edukacji Humanistycznej Litewskiego Uniwersytetu Edukologicznego – informuje portal l24.lt.

„W poniedziałek, 17 lipca br., zostaliśmy poinformowani, że 14 lipca br., nieoczekiwanie dla nas, decyzją Ministerstwa Oświaty i Nauki RL została przerwana rekrutacja na kilkanaście kierunków o specjalizacji nauczycielskiej na Litewskim Uniwersytecie Edukologicznym, w tym również na filologię polską, mimo że zgodnie z ogólnymi zasadami rekrutacja miała trwać do 19 lipca włącznie” – czytamy w oświadczeniu, wydanym dziś przez Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej na Wydziale Edukacji Humanistycznej Litewskiego Uniwersytetu Edukologicznego.

Centrum informuje, że w wyniku tej druzgocącej decyzji zgłoszenia na studia polonistyczne na LEU już nie są przyjmowane i nie będzie formowana zapowiadana wcześniej grupa I roku na kierunku FILOLOGIA POLSKA ze specjalizacją nauczycielską. Grupy II, III i IV roku będą kontynuować rozpoczęte studia na LEU.

„Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom i Sympatykom, którzy w nas wierzyli i wspierali nas we wszystkich poczynaniach” – napisało w oświadczeniu Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej LEU.

Polonistyka na Litewskim Uniwersytecie Edukologicznym (byłym Uniwersytecie Pedagogicznym) w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 55-lecia.

/l24.lt/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!