Wiadomości

Nie będzie koalicji z PiS – Wolni i Solidarni wystawią własne listy w wyborach samorządowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wolni i Solidarni stworzą własny komitet wyborczy w wyborach samorządowych – zapowiedział we Wrocławiu szef WiS Kornel Morawiecki.

Morawiecki dodał, że negocjacje pomiędzy WiS a Zjednoczoną Prawicą ws. wspólnego startu w wyborach samorządowych zakończyły się niepowodzeniem. Legendarny opozycjonista uważa, że stało się tak wskutek złej oferty ze strony rządzącej partii. – Oferta wobec nas była nie do zaakceptowania. W zamian za miejsca na wspólnej liście do sejmików wojewódzkich mieliśmy zrezygnować z wystawiania swoich kandydatów (na prezydentów) w dużych miastach. Zresztą propozycje miejsc dla naszych kandydatów na wspólnych listach też nie były najlepsze, bo poniżej piątej pozycji – podkreślił Kornel Morawiecki.

Jak dodał, takie rozwiązanie było nie do zaakceptowania dla jego ugrupowania. Dodał, że Wolnym i Solidarnym zależało szczególnie na wystawieniu kandydatury Urszuli Kokosińskiej na prezydenta Warszawy. – Chcemy mieć swego kandydata w stolicy, choćby ze względu na rozpoznawalność naszej partii – powiedział szef WiS.

Według niego nie jest przesądzone, że kandydatem WiS na prezydenta Wrocławia będzie zgłoszony już wcześniej przedsiębiorca i były opozycjonista Robert Butwicki, który chce być kandydatem niepartyjnym.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!