Europa Świat Wiadomości

Netflix wyprodukował serial, w którym królowa Anglii jest czarna…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pantarhei24. com Netflix nie po raz kolejny „nie zasugerował się” prawdą historyczną w czasie castingu. W najnowszym serialu „Anna Boleyn” w rolę królowej Anglii wcieli się Jodie Turner-Smith, czarnoskóra aktorka. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia promujące produkcję.

Serial ma opowiadać o losach Anny Bolońskiej, drugiej żony króla Henryka VIII, który porzucił dla niej pierwszą żonę i doprowadził do schizmy. Anna została ścięta trzy lata po koronacji. Dotychczas jest jedną z najważniejszych postaci kobiecych w historii Anglii. Nic więc dziwnego, iż Internauci nie są zachwyceni absurdalnym wyborem Netflixa, by w jej roli umieścić czarnoskórą aktorkę. „Fajna, taka niezbyt podobna” – stwierdzają.

Zwolennicy „postępowych” ekranizacji przekonują W Internecie, iż kolor skóry nie ma znaczenia, a liczy się jedynie gra aktorska. W odpowiedzi pojawiają się coraz częstsze głosy, iż w takim razie „Martina Luthera Kinga powinien zagrać choćby biały Ryan Gosling”. „Liczę, iż nakręcą też film biograficzny o Michaelu Jordanie i zagra go Tomasz Karolak” – komentują na Facebooku zniesmaczeni Internauci.

Produkcja ma ukazać się pod koniec 2021 roku.

Chyba dzisiaj coś takiego nikogo już nie dziwi…. niestety…

Źródło: pantarhei24.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!