Wiadomości

Netanjahu: Operacja będzie kontynuowana tak długo, jak będzie to konieczne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Izraela Binjamin Netanjahu w transmitowanym oświadczeniu stwierdził, że bardzo docenia wsparcie prezydenta USA Joe Bidena, i zapowiedział, że operacja przeciwko Hamasowi będzie kontynuowana tak długo, jak będzie to konieczne Dodał, że Izrael zrobi wszystko, co w jego mocy, aby uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej.

– W przeciwieństwie do Hamasu, który rozmyślnie zamierza skrzywdzić cywilów, ukrywając się za cywilami, robimy wszystko, ale wszystko, aby uniknąć lub ograniczyć w jak największym stopniu krzywdzenie cywilów i zamiast tego bezpośrednio uderzać terrorystów – powiedział Binjamin Netanjahu.

– Stroną, która ponosi winę za tę konfrontację nie jesteśmy my, to ci, którzy nas atakują” – powiedział Netanjahu w telewizyjnym przemówieniu – podkreślił.

Odniósł się też do gwałtownych starć w wielu miastach Izraela i na Zachodnim Brzegu, określając biorących w nich udział młodych Palestyńczyków mianem terrorystów.

– Istnieje tylko jedno określenie: terroryzm. Każdy, kto zachowuje się jak terrorysta, będzie traktowany jak terrorysta – powiedział premier Izraela.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!